English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با عضو هیأت مدیره انجمن ایرانشناسی تاکید شد؛

شناخت جوامع علمی اسپانیا از مفاخر ایران افزایش یابد

محمد مهدی احمدی، رایزن فرهنگی کشورمان در اسپانیا با خانم تئا واردوسانیتزه، ريیس و خراردو ماتایانا، عضو هیأت مدیره انجمن ایرانشناسی اسپانیا دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،  در این دیدار رایزن فرهنگی ج.ا.ایران درسخنانی گفت: از انجمن ایرانشناسی اسپانیا انتظار می رود فضای فرهنگی این کشور را به خوبی رصد کند و اگر درجایی دید افرادی می خواهند مفاخر ایران را مصادره کنند؛ برخورد مناسب و فعال داشته و تا حد ممکن مانع رخ دادن چنین اتفاقاتی شود.

 وی درادامه افزود: از جمله راه هایی که می تواند مانع از مصادره مفاخر توسط دیگران باشد شناخت جوامع علمی از این مفاخر ایران است. لذا انتظار است که انجمن ایرانشناسی اسپانیا با برگزاری نشست هایی چه به صورت حضوری در شرایطی که محدودیت ها اجازه می دهند و چه به صورت مجازی و در قالب وبینارها، در جهت معرفی شخصیت های ادبی، فرهنگی، علمی ایرانی تلاش کند.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با مسئولان انجمن ایرانشناسی به آنها پیشنهاد کرد که برنامه سالانه خود را ارائه دهند تا با مشورت و حمایت رایزنی بتوانند در راستای معرفی فرهنگ غنی ایران فعال شوند. 

خانم تئا واردوسانیتزه ریاست انجمن ضمن اشاره به موافقت این انجمن با نکات تصریح شده توسط رایزن فرهنگی ایران گفت :تا پیش از همه گیری کرونا ما فعالیت های بسیاری در رابطه با موضوعات فرهنگی داشته ایم. سعی می کنیم با برگزاری وبینار در این جهت فعال شویم.

درادامه این دیدار خراردو ماتایانا عضوی هیات مدیره و منشی انجمن ایرانشناسان اسپانیا نیز گفت :ما طرح های خود را به کمیته علمی انجمن می دهیم و نظرات آنان را اخذ کرده و در اختیار شما نیز قرار می دهیم.

در پایان این دیدار،خانم تئا رئیس انجمن، گزارشی از فعالیت های انجمن ایرانشناسان برای کنگره سالانه که در ماه می آینده  برگزار می شود ارائه داد و اعلام کرد که مقالات ارسال شده به این انجمن در آستانه بررسی و انتخاب نهایی قرار دارند.

انتهای پیام/م


١٢:١٣ - 1399/12/01    /    شماره : ٧٦٥٠٩٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
خبرهاي مهم
بررسی راه‌های گسترش روابط و همکاری‌های ورزشی ایران و نخجوان
نوروز؛ ظرفیتی فرهنگی برای ارتباط با دنیا
تأکید بر همکاری مشترک مراکز قرآنی ایران و الجزایر
وبینار گسترش زبان فارسی و ایران‌پژوهی برگزار می‌شود
راه‌هاي همکاری ایران و ارمنستان در زمینه ادبیات بررسی شد
معرفی کتاب ایرانشناس شهیر ایتالیایی به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فارابی
اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان در سال 2021
وبینار «توسعه فضاهای فرهنگی در چین» برگزار می‌شود
نبود شاعر و نویسنده جامعه را تهی و بی‌روح می‌کند
سلسله هم‌انديشی‌‌های برخط برگزار می‌شود
سلیمانیه عراق؛ میزبان آزمون زبان فارسی «سامفا»
وبینار «پروفسور عابدی و میراث فرهنگ و ادب فارسی در هند و ایران» برگزار شد
تأکید ایران و تونس بر تقویت همکاری‌های دوجانبه و بین‌المللی
زبان فارسی نقش مهمي در معرفی ایران اسلامی به یونانیان دارد
مراسم جشن ميلاد امام علي(ع) در خارج از كشور برگزار شد
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین
  آیین اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین با محوریت «سرداران مقاومت؛ حافظان امنیت اربعین» با حضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از نفرات برگزيده در پنج بخش عکس، فیلم حرفه‌ای، فیلم مردمی، سفرنامه و فعالان مجازی اربعین تجلیل به عمل آمد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.