منو اصلی
اخبار > حج مانور قدرت اسلام مقابل ظلم و ستم استکبار جهانی است


  چاپ        ارسال به دوست

امام جمعه جامعه اسلامی لابادی غنا:

حج مانور قدرت اسلام مقابل ظلم و ستم استکبار جهانی است

ابراهیم منشاه در خصوص حج ابراهيمي در شبکه رادیويی «لاتینو» غنا گفت: حج مانور قدرت اسلام مقابل ظلم و ستم استکبار جهانی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر گزارش ارسالي از رايزني فرهنگي ايران در غنا؛ برنامه رادیویی در خصوص حج ابراهیمی با موضوع «حج و تصمیم نامتعارف آل سعود» با حضور ابراهیم منشاه، امام اصلی جمعه و جماعت جامعه اسلامی لابادی غنا بر روی آنتن شبکه رادیوی «لاتینو» (Latenu 96.1mhz) قرار گرفت.

امام ابراهیم در این برنامه رادیویی خطاب به مسلمانان، خواستار شد: مسلمانان باید از آل سعود بخواهند، از تملک بر سنت ابراهیمی حج و دیکته منویات خود به امت اسلامی دست برداشته و در خصوص مدیریت دو شهر مقدس اسلامی، مکه مکرمه و مدینه منوره به مشورت با ملل اسلامی بپردازد.

وی با ذکر مثالی از تصمیمات نابجای آل سعود در خصوص مناسک حج و اماکن متبرک و مقدس اسلامی در دو شهر بزرگ اسلام، مکه و مدینه، اظهار کرد: اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه با کوید-19 توسط پادشاهی سعودی در رابطه با جلوگیری از حضور مسلمانان و برگزاری اعمال حج، یک تفکر و تصمیم مبتنی بر نتیجه گیری یک جانبه و بدو هیچ مشورت با سایر کشورهای مسلمان بوده است.

امام جماعت جامعه اسلامی لابادی غنا تأکید کرد: مسلمانان سراسر جهان عاری از فرقه گرایی، حزب و ملی گرایی، همگی در امور حج و مدیریت برگزاری آن ذینفع هستند، ادامه سوء استفاده از قدرت و امتیاز خدادادی توسط آل سعود به دلیل سکوت عمدی برخی از کشورهای مهم اسلامی است که به همراه عربستان خط ریاکاری را در پیش گرفته‌اند، زیرا دولت سعودی، به همان اندازه که قصد مبارزه با گسترش ویروس کرونا را در اذهان ملل مسلمان می‌پروراند، به همان اندازه نیز باید در خصوص مشارکت سایر امت اسلامی، با شفافیت عمل کند.

وی ادامه داد: حج یکی از مناسک بی نظیر در میان سایر آداب و سنن اسلامی است. این امر واجب، گل صدبرگ اسلام با تمام ویژگی‌های مهم معنوی، دنیوی، اجتماعی، فردی، تاریخی و جهانی است. در آن معنویت موج می‌زند، در حالی که هیچ انزوا طلبی و کنج گزینی وجود ندارد. این مراسم مستلزم حضور جماعتی از مسلمانان، اما بدون هیچ تضاد، مناقشه و حرکت شیطانی است.

امام ابراهیم در ادامه سخنانش، مطرح کرد: حج مانوری برای نشان دادن قدرت اسلام در برابر افراد متکبر و ظلم و ستم استکبار جهانی است. حج تجلی قدرت سخت و نرم امت اسلامی است. این مسئله در ماهیت حج به اجرا در می‌آید، این روح حج است و برخی از مهم ترین اهداف حج را نیز در بر می‌گیرد.

انتهای پیام/ص

 


٠٩:٥٤ - 1399/05/12    /    شماره : ٧٥٤٧٦٠    /    تعداد نمایش : ١٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج