منو اصلی
اخبار > دوره مقدماتی زبان فارسی در دانشگاه پانتئون


  چاپ        ارسال به دوست

رایزنی فرهنگی ایران در آتن برگزار کرد؛

دوره مقدماتی زبان فارسی در دانشگاه پانتئون

دوره آموزش زبان فارسی برای دانشجویان دانشگاه پانتئون شهر آتن از طریق سامانه زوم  با حضور خانم کاترینا روزاکو استاد مردم شناسی آن دانشگاه و مهدی نیک خواه قمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،در مراسم افتتاحیه این دوره مقدماتی خانم دکتر روزاکو با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راه اندازی این دوره در دانشگاه پانتئون گفت: علت تاخیر در آغاز این دوره جدید، تغییرات جدید در هیات رئیسه دانشگاه و به تبع آن تاخیر در اخذ مجوز لازم بوده است. زبان فارسی به عنوان زبان برخواسته از یک تمدن کهن شرقی همواره مورد توجه ما بوده و امیدوارم دانشجویان رشته مردم شناسی از این فرصتی که رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اختیار ما قرار داده بهره کافی را ببرند.

در ادامه رایزن فرهنگی کشومان ضمن ابراز خشنودی از حضور در جمع دانشجویان دانشگاه پانتئون و آرزوی سلامتی آنها گفت: امیدوارم این شرایط هرچه زود تر پایان یابد و بتوانم به صورت واقعی و نه مجازی در جمع شما در دانشگاه حضور یابم. ابتدا می خواستم از خانم دکتر روزاکو که این اهتمام را داشتند و در واقع این دوره به واسطه حمایت ها و تلاش های ایشان آغاز شده است تشکر ویژه ای داشته باشم. قطعا شما عزیزان که عمدتا در رشته مردم شناسی تحصیل می کنید از اهمیت زبان آموزی و نقش آن در شناخت فرهنگ و تمدن سایر ملل آگاه هستید. اما به اختصار بیان می کنم که زبان فارسی زبان عرفان است. بسیاری از فارسی آموزان برای درک عمیق تر مبانی عرفانی به آموختن این زبان روی می آورند. امروزه مولانا جلال الدین بلخی شخصیت شناخته شده ای در جهان است و بسیاری مجذوب آثار ایشان شده اند. مطالعه اشعار ادیبان ایرانی از زبان فارسی درک عمیق تری به مخاطبان آن می دهد و از این جهت فارسی آموزی اهمیت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان ویژگی های زبان فارسی گفت: علاوه بر آهنگین بودن این زبان، ترکیب پذیری از ویژگی های جذاب آن است که می توان بی نهایت ترکیب های جذاب خلق کرد و شاید این ویژگی است که به مانایی این زبان باستانی کمک کرده است.

سپس رشید موسوی ضمن معرفی کتاب آموزشی و نحوه تدریس این زبان مدیریت ادامه کلاس را بر عهده گرفت.

گفتنی است زبان آموزان این دوره تعداد 30 نفر از دانشجویان رشته مردم شناسی دانشگاه پانتئون و عمدتا دانشجویان خانم دکتر روزکو هستند. وی علاقه وافری به آموختن زبان فارسی داشته و خود به عنوان زبان آموز در این دوره شرکت می کند. همچنین خانم دکتر روزاکو نقش موثری در ترغیب دانشجویانش برای شرکت در دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی داشته است.

انتهای پیام/م


١٥:٠٠ - 1399/09/05    /    شماره : ٧٦٠٥٦٥    /    تعداد نمایش : ٧٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج