منو اصلی
اخبار > سومین همایش بین‌المللی پیوندهای زبانی و ادبی ایران و ترکیه برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

در استانبول؛

سومین همایش بین‌المللی پیوندهای زبانی و ادبی ایران و ترکیه برگزار می‌شود

با همکاری وابستگی فرهنگی ایران در استانبول، دانشگاه استانبول و دانشگاه علامه طباطبایی، سومین همایش بین‌المللی پیوندهای زبانی و ادبی ایران و ترکیه، 31 شهریور و اول مهرماه به صورت مجازی و برخط برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول با اعلام این خبر گفت: این همایش با  ارسال پیام و سخنرانی رؤسای دانشگاه استانبول، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه تبریز و همچنین رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آغاز خواهد شد.

وی افزود: استادان و پژوهشگرانی از کشورهای ایران، ترکیه، تاجیکستان، افغانستان، بنگلادش، قبرس و بوسنی و هرزگوین طی روزهای برگزاری همایش و در 11 نشست تخصصی به ارائه مقالات علمی و پژوهشی خود درباره محورهای این همایش می‌پردازند.

مقتدری تأکید کرد: نقش ادبیات فارسی در استحکام مناسبات فرهنگی و اجتماعی ایران و ترکیه، نگاهی به واژگان مشترک  فارسی و ترکی، پژوهش‌های تطبیقی در ادبیات فولکوریک ترکی و فارسی، فراملی بودن ادبیات فارسی در روابط ایران و ترکیه و مناسبات ادبی ایران و ترکیه در عصر جمهوریت از جمله عناوین مقالاتی هستند که در این همایش علمی ارائه خواهد شد.

وی اظهار کرد: آیین افتتاحیه این همایش، روز چهارشنبه (31 شهریورماه) ساعت 09:30 صبح به وقت ایران و همچنین نشست‌های تخصصی همایش از طریق برنامه زوم zoom دانشگاه استانبول به صورت آنلاین به آدرس اینترنتی Meeting ID: 548 055 5262 پخش خواهد شد.

گفتنی است؛ نخستین همایش بین‌المللی پیوندهای زبانی و ادبی ایران و ترکیه در سال 1391 در دانشگاه استانبول و دومین همایش در سال 1393 در دانشگاه علامه طباطبایی با مشارکت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول برگزار شده است.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٠٧ - سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٣٦٠٤    /    تعداد نمایش : ٢٨٨خروج