منو اصلی
اخبار > بازدید وابسته فرهنگی ایران در بغداد از خانه مد و لباس عراق


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید وابسته فرهنگی ایران در بغداد از خانه مد و لباس عراق

حمزه نجاتی آرانی وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با عماد هاشم مدیر خانه مد و لباس وزارت فرهنگ عراق دیدار و از بخش­های مختلف این مجموعه بازدید

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،در این دیدار عماد هاشم به تشریح اهداف و فعالیت­های خانه مد و لباس پرداخت. وی با اشاره به پیشنه تاریخی و تمدنی عراق، البسه و پوشاک را یکی از عناصر و نمادهای فرهنگ و تمدن ملت ها دانست. مدیر خانه مد و لباس وزارت فرهنگ عراق، هدف از خانه مد و لباس را حفظ این میراث گران سنگ در عراق دانست و آمادگی خود را برای انجام پروژه  های مشترک با جمهوری  اسلامی ایران در حوزه های مد و لباس اعلام کرد .  

نجاتی آرانی وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی در بغداد در این دیدار اشتراکات ایران و عراق در حوزه البسه ،زیورآلات و صنایع دستی را ناشی از قرابت های فرهنگی دو کشور دانست و توجه به  موضوع لباس در روایت دینی ، ادبیات و فرهنگ را ناشی از اهمیت این عرصه دانست و گفت: البسه و پوشاک یکی از ابزارهای انتقال فرهنگ ملت هاست .

نجاتی ضمن اشاره به توانمندهای ایران در حوزه پوشاک و منسوجات و حتی پیشرفت های اخیر ایران در حوزه تولید لباس های ورزشی و حضور یکی از برند های معروف ایران در بازی های المپیک ژاپن،  آمادگی خود برای برگزاری دوره ها و کارگاههای آموزشی و  همچنین نمایشگاه های مشترک مد و لباس اسلامی را اعلام کرد .

خانه مد عراق یکی از مهمترین بخش های وزارت فرهنگ ،گردشگری و آثار تاریخی عراق  است که  در سال 1970 تأسیس شده است . در این مدت بیش از 700 نمایشگاه مد تاریخی و فولکلوریک خارجی و داخلی در این مرکز برگزار شده است .  

مرکز آموزش و طراحی مد و لباس ، بازار فروش محصولات سنتی ، موزه البسه تاریخی عراق و تالار هنرهای زیبای الوسطی برای برگزاری نمایشگاه های هنری از بخش های خانه مد و لباس عراق است.

انتهای پیام/م


١٠:١٤ - چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٣٧٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٩خروج