منو اصلی
اخبار > تعاملات علمی و فرهنگی ایران و گرجستان توسعه یابد


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه بین‌المللی قفقاز:

تعاملات علمی و فرهنگی ایران و گرجستان توسعه یابد

کاخابر کوردزایا در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در گرجستان، خواستار توسعه تعاملات علمی و فرهنگی بین دو کشور شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، احمدعلی مهری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با کاخابر کوردزایا، رئیس دانشگاه بین‌المللی قفقاز در محل این دانشگاه دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌های علمی و فرهنگی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، خانم مایا کاپانادزه، رئیس مرکز مطالعات تحلیلی روابط ایران و گرجستان و مدیر روابط عمومی و روابط بینالملل و مسئول اتاق ایران این دانشگاه نیز حضور داشت.

مهری با اشاره به روابط نزدیک فرهنگی ایران و گرجستان اظهار کرد: دانشگاه بین‌المللی قفقاز نقش تأثیرگذاری در زمینه گسترش مناسبات دو کشور دارد.

رایزن فرهنگی کشورمان در گرجستان برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ایران و گرجستان در آذرماه سال جاری را مهم و مثبت ارزیابی کرد و توجه به ظرفیت‌های دانشگاهی را در توسعه روابط  علمی- فرهنگی را دارای اهمیت دانست.

وی ادامه داد: رایزنی فرهنگی آمادگی دارد در خصوص برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌های مشترک، روزهای فرهنگی، هفته فیلم، تبادل استاد و دانشجو و آموزش زبان فارسی برای افزایش دانشجویان رشته روابط بین‌الملل که زبان فارسی را به عنوان زبان دوم انتخاب می‌کنند، همکاری کند. 

مهری از برگزاری نشست تخصصی پیرامون دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران که بهمن‌ماه جاری با مشارکت رایزنی فرهنگی و دانشگاه قفقاز برگزار می‌شود، خبر داد.

کاخابر کوردزایا، رئیس دانشگاه بین‌المللی قفقاز گرجستان نیز، گفت: این دانشگاه با رایزنی فرهنگی و سفارت جمهوری اسلامی ایران رابطه نزدیک و همکاری بسیار خوبی دارد که این تعامل حتما با حضوری شدن دانشگاه‌ها، ادامه خواهد داشت.

وی خواستار توسعه تعاملات علمی و فرهنگی بین دو کشور شد و بیان کرد: دانشگاه بین‌المللی قفقاز یکی از بزرگترین دانشگاه‌های خصوصی گرجستان است که از امکانات بسیار خوبی برخوردار است و با بسیاری دانشگاه‌های جهان از جمله دانشگاه تهران و مؤسسه مطالعات قففاز در ایران تفاهمنامه همکاری دارد.

کوردزایا افزود: اتاق ایران این دانشگاه که توسط رایزنی فرهنگی تأسیس و مجهز شده و مسئولیت آن بر عهده خانم کاپانادزه که خود علاقه‌مند به ایران و آشنا به زبان فارسی است، از بهترین و مجهزترین اتاق‌های ایران در گرجستان است.

انتهای پیام/ص

 


٠٧:٢٨ - چهارشنبه ٢٩ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧٩٧١    /    تعداد نمایش : ٤٦٦خروج