منو اصلی
اخبار > استقبال گرجستان از همکاری‌ و تولید آثار مشترک سینمایی با ایران


  چاپ        ارسال به دوست

استقبال گرجستان از همکاری‌ و تولید آثار مشترک سینمایی با ایران

رئیس مرکز ملی سینمای گرجستان تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های سینمایی و نزدیکی جغرافیایی ایران و گرجستان، علاقه‌مند به توسعه همکاری‌ و تولید آثار مشترک با مراکز سینمایی ایران هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، احمدعلی مهری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان ضمن بازدید از مرکز ملی سینمای گرجستان با گاگا چخِیدزه، رئیس این مرکز دیدار و در خصوص توسعه همکاری‌ها در حوزه سینمایی و فراهم کردن مقدمات تفاهمنامه همکاری بین مراکز حرفه‌ای سینمای ایران و گرجستان گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

مهری با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور، در خصوص سینمای ایران و دستاوردهای آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صنعت سینمای ایران به جایگاه بسیار خوب و تثبیت شده‌ای در جهان هنر دست یافته است که حضور در جشنواره‌های معتبر بین‌المللی، افزایش زیر ساخت‌های سینمایی، افزایش و تولید فیلم و سریال، آموزش و پژوهش تخصصی در صنعت سینما و ... نشان دهنده این موضوع است.

رایزن فرهنگی کشورمان در گرجستان تبادل تجربیات بین سینماگران ایرانی و گرجی برای پیشرفت بیشتر این صنعت در هر دو کشور را با برگزاری هفته فیلم، هماهنگی برای تولید و نمایش و پخش محصولات سینمایی، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و حضور در جشنواره های فیلم دو کشور را مفید خواند.

وی افزود: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان آمادگی همکاری در همه زمینه‌ها و تسهیل در ارتباط بین مراکز سینمایی دو کشور از جمله بنیاد سینمایی فارابی و مرکز ملی سینمای گرجستان را دارد.

گاگا چخِیدزه، رئیس مرکز ملی سینمای گرجستان در سخناني، ضمن تشریح فعالیت‌ها و ارتباطات بین‌المللی این مرکز و اشاره به حضور در برخی از رخدادهای سینمایی ایران و آشنایی با بسیاری از کارگردانان و هنرمندان سینمای ایران، گفت: حمایت از صنعت فیلم، برگزاری جشنواره‌های فیلم و تولید فیلم‌های مشترک می‌تواند مبنای همکاری‌های مشترک باشد.

وی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های سینمایی و نزدیکی جغرافیایی دو کشور، علاقه‌مند به توسعه همکاری‌ و تولید آثار مشترک در حوزه‌های مختلف با مراکز سینمایی ایران هستیم.

چخِیدزه آمادگی مرکز ملی سینمای گرجستان برای انعقاد تفاهمنامه همکاری با مراکز حرفه‌ای سینمای ایران به ویژه بنیاد سینمایی فارابی را اعلام کرد.

انتهای پیام/ص


١٣:٢٦ - چهارشنبه ٢٩ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧٩٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٤٠خروج